Arama:

Fethiye Ata Okulları, misyonu ve vizyonuyla 2001 yılından bugüne Atatürk ilke ve prensipleri doğrultusunda ilerleyen, aklı ve bilimi kendisine pusula olarak belirlemiş nesiller yetiştirmektedir.

2001-2002 Eğitim öğretim yılında kapılarını açan okulumuz bugüne kadar çok değerli öğretmenleri sayesinde yüzlerce mezun vermiştir. Mezunlarımız sadece Türkiye’de değil dünya çapında geleceğimizi şekillendirmekte ve bizleri gururlandırmaktadırlar.

Öğrencilerimiz Ata Okullarının merkezindedir. Okulumuz öğrenci odaklı bir yaklaşımla, özgür düşünmeleri doğrultusunda gelişmelerine olanak sağlar. Öğrencilerimiz, anaokulundan 8. sınıfa kadar sonucun yanında sürecin de çok önemli olduğunu bilen, öğretmekten çok rehberlik eden öğretmenlerimiz sayesinde başarıyı yakalamaktadırlar. Bu başarıyı yakalamak için çok emek sarf etmeleri gerektiğini bilir ve bu alanda teşvik edilirler.

Yabancı dillerin hakim olduğu bir öğrenme ortamının bulunduğu Ata Okullarında öğrenciler yabancı dilleri sadece zorunlu bir ders olarak öğrenmez, bir iletişim aracı günlük hayatında da kullanabilir. Ata Okulları’nda ikinci yabancı dil olarak Almanca okutulmaktadır.

Okulumuzda anasınıfından ortaokul bitene kadar ulusal müfredat işlenmekte olup öğrencilerimizin eleştirel ve yaratıcı düşünceye sahip, sorumlu, yenilikçi, aydın ve lider olmaları için akademik ve sosyal açıdan dengeli bir program uygulanmaktadır.

Öğretmenlerimiz öğrencilerimizin farklı öğrenme tarzlarına saygı gösterirler, liderlik becerilerini, yaratıcılıklarını, toplumsal sorumluluk bilincini geliştirmek için gezi, etkinlik düzenler ve kulüplere liderlik ederler, öğrencilerini her zaman soru sormalarına teşvik eder, sosyal, psikolojik ve akademik olarak çok yakından takip ederler.

Ata Okulları ailesi olarak Türkiye ve Dünya’nın geleceği olan bugünün gençlerini yetiştirmek için çok çalışmak zorunda olduğumuz bilinciyle her gün okula gelir ve onlar için hep daha iyiyi hedefleriz.

Serkan GÜRTUNA

Özel Fethiye Ata Okulları Müdürü

Translate »