Kurucu Temsilcisi

Mahir AKARSU
Kurucu Temsilcisi

 

Sevgiyle Merhaba,

Sevgili öğrenciler, değerli anne ve babalar, sevgili yönetici ve öğretmenler,

Eğitim, bireyin ve toplumun gelişmesini sağlayan, milli ve manevi değerleri koruyup gelecek nesillere aktaran ekonomik gelişme ve kalkınmanın temeli olan bir süreçtir.

Atatürk’ün “Eğitimdir ki bir milleti hür ve bağımsız, şanlı, yüce bir toplum halinde yaşatır ya da bir milleti esarete ve sefalate terkeder” özdeyişi ile belirttiği gibi çağdaş uygarlık düzeyinde bir toplum olmanın yolu nitelikli eğitimden geçmektedir.

Özel Ata Okulu olarak, bu bilinçle öğrenci ve velilerin beklentilerini karşılayarak kuralların, rekabetin olduğu bir dünyada özgün ve düşünebilen, düşüncelerini ifade edebilen, herkesin düşüncelerini ifade etme özgürlüğüne saygı duyan bireyler yetiştirmeyi arzu ediyoruz.

Kurum çalışanlarının pozitif tutumları, sevgi dolu yaklaşımları ile kendisini,herkesi, ülkesini, dünyayı seven, çevre bilinci ile dolu olarak bu dünyayı ve üzerindeki varlıkları koruyabilen, kendi değerlerinin özelliklerinin farkında olan, başkalarının haklarına da saygılı, olumlu düşünüp olumlu davranabilen bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Akademik çalışmaların yanında spor, müzik ve sanat dallarında çocuklarımızın var olan yeteneklerini fark etmelerini sağlamak, en az iki tane yabancı dili çok iyi konuşabilen, hayatta kendi ayakları üzerinde durabilen, rekabetçi ve küreselleşen dünyada “Dünya İnsanı” olabilecek, yalnızca başkaları ile değil kendisiyle de rekabet edebilecek, özgüvenli bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Ata Okulları çatısı altında, bilginin ışığında, aydınlık geleceğe…

Saygılarımla

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------